Już niedługo premierowy dzień najnowszego PlayStation

21.09.2020, 13:10 0 komentarzy
Już niedługo premierowy dzień najnowszego PlayStation

Już w 2019 roku miały paść zapowiedzi, iż w roku aktualnym Sony ma zamiar ukazać fanom swoje najnowsze dzieło - PS5. W tej chwili wśród graczy w dalszym ciągu ceniona okazuje się ostatnia konsola oraz nie wygląda na to, by zaciekawienie nią miało się zmniejszyć. Aczkolwiek japońska firma zdecydowała się na utworzenie konsoli do gier nowszej generacji, w związku z czym fani czekają niecierpliwie.

Najświeższe zastosowania technologiczne w PlayStation5

Marka Sony kilka razy już udowadniała, iż okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu oraz umie zaskoczyć fanów. PlayStation4 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę konkurencji - to wszystko dzięki kompletnie nowej jakości, jakiej do tej pory nie zaoferowała żadna inna marka. Bardzo wyczulone pady, gierki nowszej generacji, graficzne efekty - fani bez cienia wątpliwości docenili te wspomniane elementy i dzięki temu teraz PS4 jest najszybciej sprzedawaną konsolą wszech czasów.

Jednak nie obyło się bez problemów z początku premiery - firma Sony zamierzała podważyć różnego rodzaju technologie (co faktycznie im się udało), jednak dzień premiery i wcześniejsze pokazy PS4 wzbudziły różne odczucia. Klientom, którzy byli obeznani z poprzednią konsolą PS3, nie w 100 procentach pasowały przykładowo kontrolery, gdyż na starcie wyglądały na bardzo niekomfortowe przy grze. I tak pady mają trochę podmieniony wygląd, jednakże problemem zostawała premierowa wersja konsoli PlayStation 4. Konsola przegrzewała się, urządzenie było w stanie także samodzielnie wyłączać się.

Jednak po czasie oraz poprawkach wdrażanych na bieżąco, się okazało, iż mimo wszystko firma Sony podąża w pożądaną stronę, a wytworzona konsola do gier przybiera miano bestsellera. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które wiele osób wspomina bardzo sentymentalnie.

Czy PS5 będzie takim samym osiągnięciem?

Prawdopodobnie niejeden gracz i pasjonat technologicznych nowinek z niecierpliwością oczekuje na pojawienie się najnowszej konsoli do gier. Firma Sony potwierdziła, iż gry znane z PS4 zadziałają na przyszłej konsoli (ale nie podziała odwrotnie, co licznym ludziom się nie podoba). Pojawiają się na chwilę obecną pierwsze informacje o problemach z preorderami - mówią, że japońska firma nie wyrabia się z produkcją, choć nie można mieć pewności, czy nie są to tylko fałszywe plotki. W Internecie ukazują się się następne informacje także o tym, iż PlayStation5 miałaby mieć teoretycznie problemy z jakością 4k. Mimo tego i w tym wypadku nie ma pewności, jaka okaże się rzeczywistość. Detali dowiemy się w dniu premiery, czyli 19 listopada 2020.

Tagi: