Technology

Kibice piłkarscy mieli szansę podziwiać fenomenalny mecz w Serie A! Milan pokonał AS Romę dzięki czemu nadrobił parę punktów do piastującego pierwszej lokaty mediolańskiego Interu!

09.01.2022, 11:39 0 komentarzy

Bez najmniejszych wątpliwości w obecnie trwającym sezonie Serie A wygląda znacznie bardziej intrygująco niż w ubiegłych sezonach. Każdy klub posiada kadrę przepełnioną niesamowitymi zawodnikami, co przekładać się może na naprawdę emocjonujące pojedynki. Możemy dojść też do wniosku, iż po tym, gdy pierwszy raz od dekady to nie Juventus Turyn zdobył tytuł mistrzowski Serie A zespoły z ligi włoskiej stały się delikatnie odważniejsze. Sukces Interu FC w Serie A pokazał, iż każdy klub może starać się walczyć o tytuł mistrzowski. Obecnie nakreślić największego faworyta do końcowego sukcesu, gdyż czołówka aktualnego sezonu jest niesamowicie wyrównana. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze bardzo dużo pojedynków a w chwili obecnej to właśnie Inter zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji Serie A. AC Milan, który rywalizował z AS Romą trenowaną przez selekcjonera Jose Mourinho to druga drużyna z Mediolanu, która walczy o mistrzostwo ligi włoskiej.

Należy wziąć pod uwagę to, że gracze AC Milan dobrze rozpoczęli to spotkanie. Mogło się wydawać, że mają bieg tego pojedynku pod absolutną kontrolą, ponieważ już po 15 minutach prowadzili rezultatem 2:0. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Mourinho Jose usiłowali uratować punkty, ale pomyłki popełnione w początkowych minutach meczu były niesamowicie kosztowne. Drużyna z Rzymu na koniec pierwszej odsłony starcia zdołała strzelić gola kontaktowego, co na pewno wlało wiarę w serca kibiców tego klubu. Abraham wykończył genialne dogranie od Lorenzo Pellegriniego i w czterdziestej minucie trafił do bramki. Zawodnicy AC Milan jednak nie zamierzali wyczekiwać do końcowego gwizdka arbitra i nadal przeprowadzali kontry na bramkę stołecznej drużyny. W końcowym rozrachunku AC Milan odniósł zwycięstwo rezultatem 3 do 1, a trafienie numer trzy ustrzelił Leao Rafael na osiem minut przed końcem. Na podwyższenie prowadzenia AC Milan miał jeszcze szansę w samej końcówce, lecz z rzutu karnego nie zdołał trafić Zlatan Ibrahimović, ponieważ jego uderzenie dał radę wybronić Rui Patricio.