Technology

Klęska kadry narodowej Polski w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - świetny występ czeskiego zespołu narodowego!

20.03.2023, 16:41 0 komentarzy
Klęska kadry narodowej Polski w pierwszym starciu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - świetny występ czeskiego zespołu narodowego!

Zakończone w grudniu mistrzostwa świata w wykonaniu zespołu polskiego były średnio udane. Polscy gracze rzecz jasna byli w stanie wywalczyć awans do pucharowej fazy, ale nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Sympatycy piłki nożnej z Polski zgodnie uważali, iż zmiana na stanowisku selekcjonera jest wymagana. I chociażby dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na przerwanie kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym selekcjonerem polskiej drużyny, a jego pierwszym ważnym przeciwnikiem była narodowa reprezentacja Czech. To było pierwsze starcie w zmaganiach eliminacyjnych do Euro 2024 i bardzo ważne było to, by zwyciężyć.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w polskiej kadrze były dobre, lecz weryfikacja przyszła naprawdę szybko. Już po 3 minutach starcia narodowa kadra Czech bowiem dała radę strzelić dwie bramki. Był to gigantyczny szok zarówno dla graczy, jak i fanów zasiadających na trybunach w Pradze. Gracze kadry Czech od początku spotkania prezentowali się znacznie lepiej od polskich piłkarzy i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej odsłonie to się odmieni. Drużyna narodowa Polski w drugiej części meczu wyglądała nieco lepiej, jednak to czescy piłkarze zdobyli trzecią bramkę. Zdobywcą bramki numer trzy w 64. minucie był Kuchta. Polscy zawodnicy próbowali odrobić straty, ale dali radę strzelić tylko jednego gola na trzy minuty przed zakończeniem meczu. Należy przyznać to, że ten pojedynek w wykonaniu kadry polskiej był fatalny. Z całą pewnością nie tak debiut w polskim zespole wyobrażał sobie selekcjoner z Portugalii Santos. Narodowa kadra Polska mierzyć się będzie z Albanią w drugim spotkaniu eliminacji. Bez najmniejszych wątpliwości w tym pojedynku polska kadra narodowa musi zgarnąć trzy punkty.

Zostaw komentarz