Technology

Niesamowicie istotna wygrana wicemistrz ligi polskiej - słaby mecz Sprataka Trnawa w trzeciej rundzie eliminacji do Europa Conference League!

05.08.2022, 09:43 0 komentarzy
Niesamowicie istotna wygrana wicemistrz ligi polskiej - słaby mecz Sprataka Trnawa w trzeciej rundzie eliminacji do Europa Conference League!

Do tego, iż zespoły piłkarskie z Polski nie osiągają triumfów w Europie piłkarscy kibice z Polski są przyzwyczajeni. Dobitnym tego przykładem jest na przykład to, iż najbardziej widowiskowym sukcesem ostatniej dekady jest to, że w roku 2016 Legia awansowała do grupowej fazy Ligi Mistrzów. Oczywiście nie udało się 6 lat temu zapewnić sobie awansu do następnej fazy, lecz przygoda mistrza Polski z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była bardzo interesująca. Z całą pewnością nie możemy tak ocenić epizodu z Pucharem Europy drużyny Lecha z Poznania, który wygrał mistrzostwo polskiej Ekstraklasy w zeszłym sezonie. Ekipa mistrza Polski już w pierwszej rundzie kwalifikacji wyrzucona została z batalii o fazę grupową Ligi Mistrzów. I chociażby z tego powodu musi walczyć na najmniej prestiżowym szczeblu klubowych zmagań a konkretnie Lidze Konferencji Europy.

Nie można zaprzeczyć temu, że kibice futbolowi w naszym kraju pokładają duże oczekiwania w klubie wicemistrza Polski. Drużyna prowadzona przez selekcjonera Marka Papszuna od początku zmagań eliminacyjnych prezentuje się doskonale. Gra Rakowa Częstochowa prezentuje się bardzo dobrze dla oka i można dostrzec, iż został tam wdrożony konkretny pomysł. Trzeba również tutaj chwalić zarząd tego klubu, który fenomenalnie się dogaduje z Papszunem. W Częstochowie w ten sposób wytworzony został zespół, który jest w stanie walczyć o sukcesy w rozgrywkach europejskich. Między innymi dlatego futbolowi wielbiciele w Polsce liczą, iż Raków zdoła awansować do Europa Conference League, ale też zdobędzie tytuł mistrza kraju. Ten cel był niesamowicie blisko w zeszłym sezonie, jednakże w ostatnich spotkaniach brakło już zespołowi wicemistrz ligi polskiej mocy. W poprzedni czwartek ekipa Rakowa Częstochowa grała mecz ze Spartakiem Trnawa. Szerokie grono specjalistów piłkarskich uważało, że wicemistrz PKO Ekstraklasy powinien bez większego problemu dać sobie radę z oponentem. W rozrachunku końcowym po 2 trafieniach Iviego Lopeza wicemistrz naszego kraju wygrał wynikiem dwa do zera. To zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżył ich do awansu do czwartej rudny eliminacji Ligi Konferencji.

Zostaw komentarz