Technology

Niespodziewany rezultat w kolejce inauguracyjnej rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i wysunęła się na pozycję numer jeden w tabeli grupy C!

16.09.2021, 15:00 0 komentarzy
Niespodziewany rezultat w kolejce inauguracyjnej rozgrywek Europa League! Legia z Warszawy zwyciężyła Spartak z Moskwy i wysunęła się na pozycję numer jeden w tabeli grupy C!

Nie podlega żadnej wątpliwości, iż kluby piłkarskie z naszego kraju naprawdę rzadko gwarantują telewidzom pozytywne doznania w europejskich rozgrywkach. Jesteśmy oswojeni z tym, iż co sezon drużyny z PKO Ekstraklasy w oka mgnieniu odpadają w eliminacyjnych rozgrywkach i kończą swój udział w pucharach europejskich. Wielbiciele piłki nożnej z Polski w trwającym w tej chwili sezonie mogli być jednak dużo mocniej zadowoleni z formy piłkarskich zespołów. W ostatecznym rozrachunku do grupowych zmagań zmagań europejskich awansowała wyłącznie Legia, jednakże reszta ekip w okresie eliminacyjnych potyczek radziła sobie całkiem dobrze. Jednak dzisiejszego dnia chcielibyśmy się skupić na formie Legii, która podczas wieczoru w środę zainaugurowała rywalizację w grupowych rozgrywkach Europa League. W pierwszym pojedynku rozgrywek grupowych oponentem był Spartak z Moskwy, a więc naprawdę mocny zespół rosyjski.

Przed tym pojedynkiem bardzo dużo dziennikarzy jednomyślnie uważało, że Legii Warszawa bardzo trudno może być postarać się o jakieś punkty. Przed rozpoczęciem pojedynku Spartak z Moskwy zdawał się przeciwnikiem zdecydowanie silniejszym i mistrz Polski musiał się mocno starać, by wywalczyć przynajmniej remis podczas tego spotkania. Sytuacja w trakcie meczu prezentowała się jednak zdecydowanie inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest fenomenalną nowiną dla kibiców futbolu z Polski. Już od pierwszych minut tego meczu gracze prowadzeni przez Michniewicza Czesława zagwarantowali zespołowi gospodarzy i parę razy znaleźli się blisko strzelenia bramki. Bez wątpienia zawodnicy moskiewskiego Spartaka byli bardzo zdziwieni tym, w jakim stylu to starcie rozegrali gracze mistrza rozgrywek polskich. Gra mistrza PKO Ekstraklasy była naprawdę przemyślana i można było dostrzec w niej pomysł na to starcie. Wydawać się mogło, że spotkanie zakończone zostanie remisowym wynikiem w momencie, gdy na tablicy wyników pojawiła się ostatnia minuta starcia. W doliczonym przez arbitra czasie jednak zawodnicy Legii Warszawa wyprowadzili niesamowitą kontrę, która skończyła się golem dla drużyny przyjezdnych strzelonym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze w końcówce meczu piłkarze moskiewskiego Spartaka jeszcze próbowali ustrzelić bramkę wyrównującą, ale brakło im paru minut i to właśnie piłkarze mistrza PKO Ekstraklasy mogli celebrować trzy punkty.

Zostaw komentarz