Technology

O miejsce na światowych mistrzostwach, które odbędą się w Katarze narodowa reprezentacja Ukrainy stoczy bój z reprezentacją narodową Walii!

01.06.2022, 08:38 0 komentarzy
O miejsce na światowych mistrzostwach, które odbędą się w Katarze narodowa reprezentacja Ukrainy stoczy bój z reprezentacją narodową Walii!

Wielbiciele piłkarscy z całego świata w zeszłym tygodniu z ciekawością czekali na pojedynek ukraińskiej kadry narodowej z kadrą narodową Szkocji. To byłoby w pełni normalne starcie jeszcze całkiem niedawno, lecz okoliczności uległy znacznej zmianie. To starcie barażowe pierwotnie miało być rozgrywane w marcu, jednak przeszkodziła w tym inwazja armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy poprosiła o przesunięcie starcia, na co przystała federacja piłkarska FIFA. Świeży termin został ustalony na czerwiec i obydwie drużyny były przygotowane do rywalizacji. Bez najmniejszych wątpliwości bardzo ciężko było określić faworyta do triumfu w tym barażowym pojedynku. Z wielką zawziętością przystępowali do tego barażowego pojedynku zawodnicy ukraińskiej narodowej reprezentacji, by pokazać światu, że są zmotywowani oraz naszykowani do rywalizacji na murawie.

Z kolei szkocka drużyna narodowa planowała potraktować to spotkanie jak każde inne. Od początku trener powtarzał swoim zawodnikom, że powinni być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Ukraińska kadra słynie z tego, że umie wyprowadzać niesamowicie szybkie kontrataki, które z reguły kończą się bramką. Trzeba zaznaczyć, że to starcie było naprawdę niesamowicie ekscytujące. Reprezentanci Ukrainy jednak byli tego wieczoru o wiele lepiej przygotowani od swoich oponentów. Gola numer jeden udało im się zdobyć w 33. minucie, kiedy to do siatki trafił Jarmołenko. Pierwsza odsłona pojedynku była pokazem dobrze zorganizowanej gry graczy Ukrainy, którzy bez zarzutu odpierali ataki reprezentacji Szkocji. Rezultatem 1 do 0 dla reprezentacji Ukrainy skończyła się pierwsza część tego meczu. W drugiej odsłonie starcia mieliśmy szansę oglądać aż trzy gole. Dwukrotnie do siatki trafiali zawodnicy ukraińskiej drużyny i raz szkoccy zawodnicy. W ostatecznym rozrachunku mecz skończył się rezultatem trzy do jednego na korzyść Ukrainy. Kadra narodowa Ukrainy dzięki wygranej w dalszym ciągu ma szansę dostać się na mundial, który będzie rozgrywany w Katarze.

Zostaw komentarz