Technology

Po pełnym emocji starciu zawodnicy trenowani przez Tuchela Tomasa zdołali pokonać Tottenham wynikiem 1:0! Chelsea FC osiągnęła awans do finału rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej!

12.01.2022, 14:28 0 komentarzy
Po pełnym emocji starciu zawodnicy trenowani przez Tuchela Tomasa zdołali pokonać Tottenham wynikiem 1:0! Chelsea FC osiągnęła awans do finału rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej!

W środowy wieczór kibice piłki nożnej z Wysp skupili się na meczu, który rozegrał się pomiędzy Tottenhamem FC, a Chelsea z Londynu. Stawka tego starcia była niesamowicie wysoka, ponieważ triumfator rywalizacji półfinałowej miał awansować do finału Pucharu Ligi Angielskiej! Chelsea, która wygrała wynikiem 2 do 0 na swoim boisku podczas pierwszego pojedynku tych klubów okazała się wyraźnie aktywniejsza. Każdy zdawał sobie jednak sprawę z tego, że w rozgrywce rewanżowej nie będzie brakowało niesamowitych chwil. Wprost przeciwnie wielbiciele piłki nożnej od pierwszego do ostatniego gwizdka mieli możliwość oglądać fantastyczne starcie. Trenowani przez Conte Antonio gracze z całą pewnością mieli nadzieję na dobry wynik, jednakże zespół londyńska Chelsea szybko ruszyła do ataku. Zawodnicy Tuchela Thomasa wyszli na prowadzenie już po osiemnastu minutach, kiedy to po fantastycznym zagraniu Masona Mounta futbolówkę do siatki skierował Reudiger Antonio.

Bez wątpienia był to świetny start meczu dla londyńskiej Chelsea, która zdecydowanie zbliżyć się zdołała tym sposobem do finałowego meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Piłkarze Tottenhamu FC od tej chwili odrobić musieli już 3 trafienia, by chociażby doprowadzić do dogrywki. Było to naprawdę ciężkie zadanie. bardzo dużo pobudek do oburzenia z powodu systemu VAR mieli także wielbiciele piłkarscy zasiadający na trybunach w Londynie. Aż dwukrotnie arbiter prowadzący to spotkanie wskazywał na wapno dla gospodarzy, jednakże dwukrotnie też był zmuszony te zarządzenie wycofywać po obejrzeniu powtórki poprzez wykorzystanie systemu VAR. Mimo wszystko zawodnicy Tottenhamu FC nadal starali się o dobry rezultat i zdołali nawet strzelić gola. W tej sytuacji jednak po raz kolejny musiał interweniować system VAR i arbiter prowadzący to spotkanie zasygnalizował, że kapitan kadry Anglii w chwili podania był na pozycji spalonej. Finalnie Chelsea z Londynu zwyciężyła to spotkanie wynikiem 1 do 0 i będzie rywalizować w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej przeciwnikiem będzie Arsenal lub Liverpool.

Zostaw komentarz