Technology

we Francji było naprawdę ekscytująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo goli w weekend! Bardzo dobry mecz w niedzielę we francuskiej lidze rozegrali gracze PSG!

23.01.2022, 09:09 0 komentarzy
we Francji było naprawdę ekscytująco i mogliśmy zobaczyć naprawdę dużo goli w weekend! Bardzo dobry mecz w niedzielę we francuskiej lidze rozegrali gracze PSG!

Liga francuska przez długi czas była uważana przez ekspertów od piłki nożnej za rozgrywki z nieco innej półki. Zazwyczaj występował tam deficyt mocnych klubów, które mogłyby do końca toczyć boje w europejskich zmaganiach. Na początku poprzedniej dekady jednak do Paris Saint-Germain wszedł nowy szef, który zapoczątkował całkowicie nowy rozdział dla tego klubu a także całych rozgrywek francuskich. Od zmiany właściciela PSG francuska ekstraklasa zaczęła być znacznie bardziej doceniana i piłkarze łatwiej akceptowali transakcje do francuskich klubów. I właśnie w tym poście mamy w planach skupić się na tym, co w chwili obecnej dzieje się we francuskiej lidze. Nie da się ukryć, iż w chwili obecnej najsilniejszym klubem w lidze francuskiej jest Paris Saint-Germain, które ponownie bez większych komplikacji kroczy ku wygraniu mistrzostwa. W tym momencie można pomyśleć, że nie ma we francuskiej ekstraklasie klubu, który zdołałby ukrócić hegemonię piłkarzy Paris Saint Germain.

Drużyna prowadzona przez szkoleniowca Pochettino Mauricio w niedzielę triumfowała nad Stade de Reims wynikiem 4 do 0. Z racji tego zawodnicy Paris Saint Germain mogli zapisać do własnego dorobku następne niezwykle kluczowe w kontekście rywalizacji o mistrzowski tytuł trzy oczka. Rozsądnie wziąć pod uwagę to, że swoje pierwsze trafienie dla Paryżan w trakcie tego spotkania zdobył Ramos, który latem zeszłego roku pozyskany został z FC Realu Madryt. Najbardziej emocjonujące spotkanie rozegrało się między Bordeaux oraz RC Strasbourg Alsace i to nie podlega wątpliwości. Zespół gości w trakcie obecnego sezonu walczy o występ w europejskich rozgrywkach, ale podczas tego starcia musieli pogodzić się z klęską. Zawodnicy Girondins Bordeaux wygrali wynikiem 4 do 3, co z całą pewnością mogło podobać się piłkarskim wielbicielom, którzy zgromadzili się na stadionie tego dnia. Mecz na ławce rezerwowych przesiedział z kolei Majecki Radosław, którego Monaco było gorsze od Montpellier HSC i poniosło klęskę wynikiem dwa do trzech. Warto zaznaczyć, że była to naprawdę ekscytująca kolejka francuskiej Ligue 1.

Zostaw komentarz